Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Горохолина

ГОРОХОЛИНА - село, центр сільської Ради, розташоване за 5 км від районного центру, за 18 км від найближчої залізничної станції Надвірна та за 5 км від автомагістралі ІваноФранківськ-Надвірна. Населення - 2298 чоловік. Сільраді підпорядковане село Горохолин-Ліс.
На території Горохолини розташовані центральні садиби двох колгоспів - «Дружба» та ім. Б. Хмельницького. Вони вирощують зернові культури, картоплю, льон.
В селі є середня та восьмирічна школи, З клуби, 2 бібліотеки, а також фельдшерськоакушерський пункт, 4 магазини. За роки Радянської влади тут спорудили 545 житлових будинків.
Уперше село згадується в 1648-1654 роках, коли жителі його перебували у загонах Семена Височана.
1936 року в селі існувало молодіжне товариство «Каменярі», що перебувало під впливом КПЗУ. Воно налічувало понад 150 членів.
Під час німецько-фашистської окупації у Горохолиній спалено 60 житлових будинків. Воїнам, що віддали своє життя за визволення села, споруджено обеліск.

Сучасна карта - Горохолина