Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Старуня

СТАРУНЯ - село, центр сільської Ради, лежить на берегах річки Лукавця, притоки Бистриці-Солотвинської, за 14 км від залізничної станції Надвірна. Через село проходить автомагістраль Богородчани - Надвірна. Населення -1848 чоловік. Сільраді підпорядковане село Ластівці.
На території села знаходиться правління колгоспу ім. Руднєва. Виробничий напрям господарства - м'ясо-молочне тваринництво, рільництво; земельних угідь - 2497 га. Шоферу колгоспу М. В. Павлучинському та трактористу П. О. Грицеву присвоєно звання знатного механізатора сільського господарства УРСР.
В селі працюють: середня школа, 2 клуби, З бібліотеки. Також є 4 магазини, їдальня, філія зв'язку, ощадна каса. На честь 50-річчя Радянської влади в Старуні побудовано приміщення школи, дитячий садок. За останні 15 років зведено 552 житлові будинки.
Вперше згадується Старуня у джерелах 1476 року. На початку XX ст. в селі діяла озокеритна шахта, де працювало близько 400 чоловік. В 1921 році відбувся страйк робітників копальні. Шахта відома ще й тим, що там в 1907 і 1928 роках було знайдено останки мамонта та шерстистого носорога. Тепер ці експонати зберігаються у Краківському та Львівському зоологічних музеях.
У Старуні споруджено обеліск на честь воїнів-односельчан, що загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Сучасна карта - Старуня