Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Білі Ослави

БІЛІ ОСЛАВИ - село, центр сільської Ради, лежить на річці Ославі, за 19 км від районного центру та за 12 км від залізничної станції Ділятин. Через село проходить автодорога на Ділятин-Яблунів. Населення - 3639 чоловік.
На території села розташоване Білоославське лісництво.
До 1959 року в Білих Ославах був колгосп, який реорганізовано в підсобне господарство Ділятинського лісокомбінату, а з січня 1967 року - у бригаду радгоспу «Ділятинський» (центральна садиба в с. Заріччі), яка спеціалізується на вівчарстві, вирощує льон, кормові культури.
В селі є середня школа, клуб, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, 4 крамниці, їдальня, кравецька майстерня, поштове відділення, ощадна каса. За післявоєнні роки побудовано 565 житлових будинків.
Перша письмова згадка про село відома за 1745 рік.
Г. С. Кулагін - командир партизанського загону «Іскра». 1940 р.
Г. С. Кулагін - командир партизанського загону «Іскра». 1940 р.
У серпні 1943 року через Білі Ослави проходили ковпаківці. За допомогу партизанам фашисти розстріляли понад 80 жителів, спалили значну частину села. 9 вересня 1967 року в селі встановлено обеліск жертвам фашизму.

Сучасна карта - Білі Ослави