Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Пасічна

ПАСІЧНА - село, центр сільської Ради. Лежить на річці Бистриці-Надвірнянській за 13 км від районного центру та за 15 км від залізничної станції Надвірна. Через село проходить автомагістраль Надвірна-Бистриця. Населення - 3691 чоловік. Сільраді підпорядковані села Букове, Постоята, Соколовиця.
В селі працюють дві нафтодобувні бригади Битківського нафтопромислу управління «Надвірнанафтагаз». В 1958 році став до ладу нафтопровід Пасічна-Надвірна. 1964 року вступив у дію Пасічнянський газопромисел, якому в 1968 році присвоєно звання колективу комуністичної праці. Газ з Пасічної йде у Львів, ІваноФранківськ, Дрогобич, Чернівці та інші міста. На території села також розміщено три механічні кар'єри. Вони виробляють вапно, бутовий камінь, щебінь, пісок, холодний асфальт, гравій, мармурову крошку, грубоколоту шашку, вапняковий камінь. У Пасічній є також 2 лісництва (Пасічнянське і Бухтівецьке), які входять до Надвірнянського лісокомбінату.
У селі 3 восьмирічні та 4 початкові школи, 2 клуби, 3 бібліотеки; лікарська амбулаторія, фельдшерсько-акушерський пункт, здоровпункт, 10 магазинів, філія зв'язку, взуттєва майстерня.
Перша письмова згадка про село належить до 1648-1654 рр.
З 1860 року в Пасічній розпочинається видобуток нафти.
У березні 1932 року відбувся великий страйк робітників нафтопромислу. Його очолювали комуністи.
Під час фашистської окупації через Пасічну проходили ковпаківці. Житель села О. П. Берчак був у них провідником. У хаті І. І. Контурака 2 дні перебував штаб С. А. Ковпака.

Сучасна карта - Пасічна