Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Побережжя

ПОБЕРЕЖЖЯ - село, центр сільської Ради, простяглося вздовж правого берега Дністра, за 21 км від районного центру та за 6 км від залізничної станції Єзупіль, з якою сполучається автошляхом. Населення - 2013 чоловік.
Колгосп ім. Ілліча спеціалізується на свинарстві. Має 2811 га земельних
угідь. За високі виробничі досягнення колгосп занесено на обласну Дошку пошани на честь 50-річчя Великого Жовтня. Бригадир тракторної бригади В. І. Білан удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, ощадкаса, філія зв'язку. За післявоєнні роки в селі споруджено 430 житлових будинків.
У другій половині XVII ст. селяни, не витримавши знущань орендаря, покинули господарства і повтікали з села. З часом у селі знову з'явилися жителі.
У 20-30-х роках XX ст. тут активно діяли члени й довірені особи КПЗУ. 1932 року працював місцевий комітет «Сельробу», який об'єднував 130 чоловік. У 1935 році жителі села взяли активну участь у страйку сільськогосподарських робітників.
На території села виявлене поселення давньоруського часу та церкву-ротонду.

Сучасна карта - Побережжя