Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Старий Мізунь

СТАРИЙ МІЗУНЬ (Мізунь) - село, центр сільської Ради, лежить на річці Мізунці, за 9 км від районного центру і залізничної станції Долина. Населення - 2772 чоловіка. Сільраді підпорядковано населений пункт Новий Мізунь.
Трудівники села в основному працюють на підприємствах Вигодського лісокомбінату та Долини. За досягнуті успіхи М. М. Курус удостоєний високої нагороди - ордена Леніна.
Село має восьмирічну школу, клуб, бібліотеку, дитячий садок; медпункт, відділення зв'язку, 5 магазинів, ощадну касу. Працює народний університет культури з факультетами музичного мистецтва, педагогічних знань та здоров'я. За останні десять років споруджено понад 550 житлових будинків.
Перша згадка про село відома з 1515 року.
У 30-х роках XIX ст. у Старому Мізуні проживав український письменник М. Л. Устиянович.
В селі народились видатний майстер українського радянського мистецтва, композитор, диригент і теоретик танцю В. М. Верховинець (Постів, 1880-1938) та заслужена артистка УРСР Н. М. Наум.
У Новому Мізуні відкрито мінеральну воду «Мізунька». Біля села проходить газопровід «Братерство». Полеглим у боротьбі проти гітлерівців споруджено пам'ятник-обеліск.

Сучасна карта - Старий Мізунь