Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бовшів

БОВШІВ - село, центр сільської Ради. Розкинувся на березі Гнилої Липи, притоці Дністра, за 10 км від Галича. Залізнична станція. Населення - 1970 чоловік. Сільській Раді підпорядковане село Задніпрянське.
Місцевий колгосп ім. Верховної Ради СРСР спеціалізувався на відгодівлі великої рогатої худоби та овець. У 1969 році на його базі створено спеціалізований радгосп «Бовшівський».
1957 року став до ладу цукровий завод. За перевиконання плану по виробництву цукру та зниження собівартості продукції завод двічі удостоювався перехідного Червоного прапора - Українського раднаргоспу і Укрпрофради (1959 р.), Міністерства харчової промисловості України і Українського республіканського комітету профспілки робітників харчової промисловості з врученням першої грошової премії (1967 р.). Велику групу виробничників удостоєно орденів і медалей Союзу РСР.
Розсуває свої межі й упорядковується село Бовшів. На його околиці виросло робітниче селище Задністрянське. Закладаються сквери, асфальтуються вулиці, обладнано стадіон, плавальний басейн. У селах працюють фельдшерсько-акушерський пункт, здоровпункт, медпункт, середня школа з інтернатом, восьмирічна школа, будинок культури, 2 клуби, 2 бібліотеки, 3 магазини, шевська й кравецька майстерні, дитячі ясла й садок. 6 музична студія.
Вперше Бовшів згадується в Іпатіївському літопису за 1153 рік. На території села виявлено рештки поселень доби неоліту, трипільської культури, поховання та поселення доби бронзи. На ранньослов'янських поселеннях II-V, VI- VII та XII-XIII ст. ст. розкопано близько 10 жител.
У роки визвольної війни українського на роду (1648-1654 рр.) багато жителів Бовшева вступили до селянсько-козацького війська.
Під впливом першої російської революції тут навесні і влітку 1906 та влітку 1907 роках відбулися великі страйки й мітинги. Мешканці села брали участь у масових селянських страйках 20-30-х років.
На честь загиблих радянських воїнів та активістів, які боролися за встановлення й зміцнення влади Рад у селі, споруджено обеліск.

Сучасна карта - Бовшів