Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гузіїв

ГУЗІЇВ - село, центр сільської Ради, розкинулося на мальовничих берегах річки Свічі. Віддаль до районного центру - 18 км, до залізничної станції Болехів - 4 км. Населення - 946 чоловік. Сільраді підпорядковане село Підбереж.
В селі знаходиться центральна садиба колгоспу «Шлях до комунізму». Колгосп має 1922,5 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 533 га орної землі, 835,9 га сінокосів і 498,4 га пасовиськ. Виробничий напрямок - льонарсько-тваринницький. Передовий механізатор Б. Ф. Юрків був учасником III Всесоюзного з'їзду колгоспників.
Біля села знайдено родовища нафти й газу.
Село має восьмирічну школу, клуб, бібліотеку: фельдшерсько-акушерський пункт, сільмаг, відділення зв'язку, ощадкасу. Споруджено 200 житлових будинків.
На території села існували поселення первісної людини. Тут знайдено крем'яні знаряддя праці епохи бронзи. Вперше Гузіїв згадується у письмових документах 1515 року.
Під час першої світової війни тут відбувалися запеклі бої.
Жителям села, які полягли в двобої з гітлерівцями, споруджено пам'ятник-обеліск.

Сучасна карта - Гузіїв