Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Небилів

НЕБИЛІВ - село, центр сільської Ради. Розташований за 17 км від районного центру, за 25 км від залізничної станції Рожнятів. Через село проходить автомагістраль. Населення - 2809 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Ловаги, Сливки та Слобода-Небилівська.
На території села розміщені 2 бригади колгоспу «Більшовик», за ними закріплено 1300 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 750 га орної землі, 550 га пасовиськ.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, тубдиспансер. За радянських часів вищу та середню освіту здобуло 105 вихідців з Небилова. Тут споруджено понад 460 житлових будинків.
Небилів згадується в письмових джерелах 80-х років XVIII ст. У 1891 році мешканець Небилова І. В. Пилипів, шукаючи кращої долі, покинув рідне село і виїхав до Канади, поклавши
початок багатотисячній трудовій еміграції з Галичини. З нагоди 75-річчя поселення першого українця в Канаді село відвідали син Івана Пилипова В. І. Пилипів та канадський український прогресивний діяч Петро Кравчук.
На початку XX ст. у Небилові виявлено нафтоносні пласти, розробка їх провадилася з 1936 року. В 1924 році в селі створено осередок КПЗУ, до якого входили М. П. Римар (секретар), В. І. Винник, Ю. П. Римар та інші.
Під час фашистської окупації до Німеччини гітлерівці вивезли 300 жителів села.

Сучасна карта - Небилів