Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Слобода

СЛОБОДА (давня назва - Слобода-Рунгурська) - село, центр сільської Ради. Розташована за 22 км від районного центру і залізничної станції Коломия. Населення - 1220 чоловік.
Землі села використовуються під лісонасадження. Мешканці його працюють на лісорозробках і промислових підприємствах сусідніх населених пунктів.
В Слободі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, піонерський будинок відпочинку.
Село відоме з 1646 року під назвою Золотий Потік. Зацікавлені в освоєнні цих земель власники їх надавали певні пільги новим поселенцям. Так грамотою 1722 року селяни звільнялися від сторожової служби при Печеніжинському замку. За поселенням пізніше закріпилася назва Слободи-Рунгурської.
З 1870 року в селі почався промисловий видобуток нафти, для вивозу якої сюди проклали залізничну колію. Із застосуванням глибинного буріння у 80-х роках різко збільшився видобуток нафти. Під час першої світової війни промисли зазнали великих руйнувань, робітники терпіли значну матеріальну скруту. 15 липня 1918 року вони застрайкували, вимагаючи підвищення заробітної плати на 50 проц., поліпшення побутових умов. 27 липня страйк придушили.
Страйкували робітники в 1921, 1922, 1924 та 1935 роках.
В 1927 році в Слободі-Рунгурській створено організацію «Сельроб-єдність».
В селі 1888 року народився польський письменник Станіслав Вінценз.
На території Слободи виявлено мідні знаряддя праці III тисячоліття до нашої ери.

Дивиться також інші населені пункти району:

Сучасна карта - Слобода