Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Троїця

ТРОЇЦЯ - село, центр сільської Ради, розкинулося на правому березі Пруту, за 26 км від районного центру і за 6 км від залізничної станції Заболотів. Населення - 2101 чоловік.
У селі розташована центральна садиба колгоспу «Радянське Прикарпаття». Основний виробничий напрям господарства - рільництво і тваринництво. Артіль має 2031 га сільськогосподарських угідь.
У селі восьмирічна школа, клуб, бібліотека, 2 фельдшерсько-акушерські пункти, 3 крамниці, відділення зв'язку. За післявоєнні роки споруджено понад 200 нових будинків.
Перша письмова згадка про село належить до 1649 року.
Влітку 1824 року селяни Троїці виступали проти поміщика, вимагаючи повернення загарбаних ним земель. Вони відмовились виконувати панщішу, самовільно скосили частину спірних лук і полів. Для придушення виступу селян у Троїцю прибув загін солдатів. Організаторів заворушення було заарештовано.
До Троїці часто приїжджав В. С. Стефаник. Тут він написав кілька новел.
У 20-х роках XX ст.у селі діяв осередок КПЗУ. Ним керував С. М. Марчук. Комуністи пропагували серед населення ідеї марксизму-ленінізму, закликали до боротьби проти гноблення, збирали гроші для політв'язнів.
У 1934 році в Троїці відбулася конференція Коломийського окружкому КПЗУ.
Ще до приходу Червоної Армії у 1939 році було створено селянський комітет та загін Чер
воної гвардії. Очолював комітет І. Д. Маковійчук. Посланцем до Народних Зборів був С. М. Марчук.
Односельчанам Троїці, що загинули на фронті і від рук бандерівців, встановлено обеліск.

Сучасна карта - Троїця