Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Микуличин

МИКУЛИЧИН - село, центр сільської Ради, лежить у долині Пруту. Віддаль до районного центру - 38 км. Залізнична станція в селі (на лінії Львів-Рахів). Через Микуличин проходить автомагістраль Львів-Рахів. Населення - 4620 чоловік.
У селі є лісопункт Ділятинського лісокомбінату, Микуличинське, Поляницьке та Підліснівське лісництва.
У Микуличині працюють середня, 5 початкових шкіл, 3 бібліотеки, клуб. Є лікарня, здоровпункт, фельдшерсько-акушерський пункт, аптека; 20 магазинів, 2 їдальні, чайна, філія зв'язку, ощадна каса, 2 кравецькі майстерні. За 1959-1968 роки побудовано 460 будинків.
Землі, на яких розкинулося село, колись належали Галицькому князівству. Князь Данило Галицький ними нагородив князя Микулу. В середині XVIII ст. у Карпатах було збудовано декілька сторожових постів, серед них і Микулин пост, який згодом став великим населеним пунктом.
У 1743-1745 роках у селі часто бував О. Довбуш. До цього періоду належать перші письмові згадки про село. У березні 1923 року на тартаку промисловців, що знаходився у селі, страйкувало 100 робітників. У 1928 році тут було створено профспілкову організацію.
Під час Великої Вітчизняної війни жителі села допомагали ковпаківцям. Провідниками у партизанів були Д. А. Мироняк, В. М. Капуляк, В. І. Тодорук, І. Я. Буратчук та О. М. Сорохмонюк.

Сучасна карта - Микуличин