Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Раківчик

РАКІВЧИК - село, центр сільської Ради. Розташований на річці Коломийці (притока Пруту), за 11 км від районного центру. Залізнична станція. Населення - 1180 чоловік. Сільраді підпорядковане село Шепарівці.
В селі розміщено центральну садибу колгоспу «Прогрес». Господарство тваринницького напряму. За ним закріплено близько 1200 га землі, в т. ч. 830 га орної. З допоміжних підприємств є пилорама, млин.
У Раківчику є середня школа, клуб, бібліотека; амбулаторія.
Вперше село згадується в писемних джерелах 1648 року, коли загін селян, очолюваний отаманом Григорешем, приєднався до козацького війська і громив маєтки пана О. Яблоновського.
1931 року в селі діяв осередок КПЗУ. В січні 1941 року в Раківчику створено колгосп.
Під час Великої Вітчизняної війни, коли радянські війська вели бій за визволення села, рядовий 867-го полку 271-ї дивізії Володимир Пачуліа повторив подвиг Олександра Матросова. У Раківчику встановлено пам'ятник В. Д. Пачуліа.
Поблизу села Шеиарівців, у лісі, німецькі фашисти розстрілювали радянських людей. На цьому місці встановлено пам'ятник жертвам фашизму.
В Раківчпку знайдено крем'яні знаряддя праці доби міді-бронзи.

Дивиться також інші населені пункти району:

Сучасна карта - Раківчик