Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Кам'янка

ВЕЛИКА КАМ'ЯНКА - село, центр сільської Ради. Розташована за 14 км від районного центру, за 3,5 км від залізничної станції ГодпТурка. Через село проходить шосе. Населення - 5597 чоловік. Сільраді підпорядковане село Фатовець.
У Великій Кам'янці розміщена центральна садиба колгоспу «Пам'ять Леніна». Господарство має 2134 га земельних угідь, у т. ч. 1860 га орної землі. Виробничий напрям його зерно-тваринницький.
У селі є середня школа, клуб, бібліотека; лікарня.
Згадка про Велику Кам'янку є в документі 1416 року. Під час національно-визвольної війни українського народу 1648-1654 рр. мешканці села, приєднавшись до козаків, розгромили маєтки місцевих шляхтичів.
На заклик комуністів у 1936 році селяни збирали кошти у фонд допомоги республіканській Іспанії.
На полях Великої Кам'янки виявлено кургани доби ранньої бронзи, скарб бронзових виробів епохи пізньої бронзи, поховання перших століть нашої ери. Розкопано також 3 поховання культури карпатських курганів.


Дивиться також інші населені пункти району:

Сучасна карта - Велика Кам'янка