Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Живачів

ЖИВАЧІВ - село, центр сільської Ради. Розташований за 18 км від районного центру та за 41 км від залізничної станції Івано-Франківськ. Через село проходить автомагістраль Городенка-Тлумачі вано-Франківськ. Населення - 1329 чоловік. Сільраді підпорядковано село Підвербці.
Колгосп ім. Героя Радянського Союзу М. Москальова має 2844,7 га земельних угідь, електростанцію, пилораму. Спеціалізується на виробництві яловичини.
Працюють восьмирічна школа, клуб, бібліотека, дитячий садок, медпункт, магазин. Споруджено 285 житлових будинків.
У селі виявлено кам'яні та бронзові знаряддя праці доби бронзи. Знайдено також поховання, а у Підвербцях - городище давньоруських часів.
Перша письмова згадка про Живачів належить до 1479 року.
В 1649 році повсталі селяни розгромили маєток шляхтича Корчинського.
В липні 1915 року на території села проходили запеклі бої між російськими та австроугорськими військами. Ще жорстокішими були вони за визволення села від фашистських загарбників у 1944 році. Під час бою М. К. Москальов підбив 2 ворожі танки, а під третій кинувся
з гранатами. Йому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Крім колгоспу, його ім'ям названо й піонерську дружину школи. В Живачеві встановлено погруддя М. Москальова.
У селі Підвербці народився активний громадський діяч, Герой Соціалістичної Праці Г. І. Ткачук. Він - голова колгоспу «Україна» (село Лісоводи Хмельницької області), член ЦК КП України, депутат Верховної Ради СРСР.

Сучасна карта - Живачів