Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Братишів

БРАТИШІВ (стара назва Підкамінне) - село, центр сільської Ради, знаходиться за 19 км від районного центру та за 28 км від залізничної станції Івано-Франківськ. Населення - 1193 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Радянське Загір'я.
В селі - центральна садиба колгоспу ім. Лесі Українки. Господарство мав 1741,7 га сільськогосподарських угідь. Напрям - зерно-тваринницький. Є пилорама, майстерня. Механізовано всі трудомісткі процеси виробництва.
Працюють восьмирічна школа, клуб, бібліотека; медпункт, колгоспний дитячий садок, магазин, ощадкаса.
У селі знайдено знаряддя праці доби бронзи, тут збереглися кургани скіфського часу. У письмових джерелах село вперше згадується 1459 року.
В листопаді 1922 року жителі села бойкотували вибори до польського сейму та сенату, жоден виборець не брав участі в голосуванні. В 30-х роках XX ст. боротьбою проти гнобителів на селі керував повітовий комітет КПЗУ.
Вихідцем із села є професор М. М. Шкварук - автор книги «Ґрунтознавство». Він працює в Уманському сільськогосподарському інституті.

Сучасна карта - Братишів