Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Голинь

ГОЛИНЬ - село, центр сільської Ради, розташоване на шосейній дорозі й залізниці ІваноФранківськ-Львів, за 8 км від Калуша. Населення - 3964 чоловіка.
Місцевий колгосп «30-річчя Жовтня» зернового й тваринницького напрямку, має 2216 га угідь. Крім зернових, практикуються городні та технічні культури, зокрема льон. У тваринництві перевага надається вирощуванню молодняка великої рогатої худоби. Значне місце в економіці колгоспу посідає розведення птиці.
Околиці Голиня багаті запасами калійних солей. На їх базі з 1961 року тут почав працювати рудник «Голинь», а через чотири роки стала до ладу потужна шахта.
У селі є середня школа. Дошкільнята виховуються в дитячому садку. Працюють 2 бібліотеки, книгарня, клуб. Є в Голині амбулаторія, аптека.
Промисловими й продуктовими товарами жителів постачають 4 магазини.
Понад 100 юнаків і дівчат беруть участь у спортивному товаристві «Колос» і гуртках художньої самодіяльності.
Перша письмова згадка про село датується 1391 роком. Під час визвольної війни українського народу у 1648 році жителі Голиня на деякий час захопили владу в селі у свої руки. З 1932 року тут діяв осередок КПЗУ. На території села виявлено поселення ранньослов'янської черняхівської культури, на якому розкопано гончарну піч.

Сучасна карта - Голинь