Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дебеславці

ДЕБЕСЛАВЦІ - село, центр сільської Ради. Розташовані за 18 км від районного центру, за 6 км від залізничної станції Матеївці. Населення - 994 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Ганнів, Залуччя та Липники.
В селі знаходиться бригада колгоспу «Здобуток Жовтня». Господарство зерно-тваринницького напряму.
У Дебеславцях є восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
Вперше село згадується в писемних джерелах 1453 року. Під час національно-визвольної війни українського народу 1648-1654 рр. селяни Дебеславців разом з козаками оволоділи місцевим замком.
За перше десятиріччя польської окупації з села виїхало до Америки понад 100 чоловік. 1923 року в селі виник осередок КПЗУ. Мешканці Дебеславців були учасниками Заболотівської першотравневої демонстрації 1924 року. В 1930 році комуністи організували демонстрацію з нагоди XIII роковин Великого Жовтня. 1933 року за комуністичну діяльність польські власті засудили 8 мешканців села.
В Дебеславцях та Ганневі розкопано 7 поховань культури карпатських курганів.


Дивиться також інші населені пункти району:

Сучасна карта - Дебеславці