Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стопчатів

СТОПЧАТІВ - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Лючки, за 16 км від районного центру, 15 км від залізничної станції Коломия. Населення - 2874 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Уторопп.
Бригада колгоспу ім. Я. Галана спеціалізується на розвитку молочного тваринництва. З допоміжних промислів у селі є завод, що має столярний, бетонний та лісопильний цехи, млин, пилорама.
В селі працюють восьмирічна школа, клуб, бібліотека, 2 медпункти. У Стопчатові зведено 420 нових будинків.
На території Стопчатова виявлено поселення доби бронзи та поховання культури карпатських курганів. В Уторопах знайдено римські монети II-III століть.
Вперше у документах Стопчатів згадується в 1515 році.
1749 року на маєток місцевого пана напав загін опришків Василя Баюрака.
Вихідцем з Стопчатова є відомий український радянський поет Д. В. Павличко.
В селі Уторопах народився історик-мемуарист Гуцульщини П. І. Ступницький (1794-1850).
ТРАЧ - село, центр сільської Ради, розміщене за 25 км від районного центру, за 24 км від залізничної станції Коломия. Населення - 451 чоловік. Сільраді підпорядковані села Ганнівка, Гуцулівка, Корости і Кривобороди.
На території села розташований відділок радгоспу «Косівський», який спеціалізується на тваринництві. За господарством закріплено 326 га сільськогосподарських угідь.
У селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, медпункт, магазин.
У селі народився письменник Р. І. Іваничук - член Спілки письменників Р. І. Іваничук-украУкраїни. Тнський радянський У Трачі і Ганнівці письменник, уроархеологи досліджували дженець села Трача. могильник культури кар1963 р. патських курганів.

Сучасна карта - Стопчатів