Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Матеївці

МАТЕЇВЦІ - село, центр сільської Ради. Лежать на Пруті, за 10 км від районного центру. Залізнична станція. Через село проходить також шосе. Населення - 1004 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Перерив.
Матеївський колгосп «Перше травня» має 2958 га землі, понад 1340 голів великої рогатої худоби, близько 900 свиней. За досягнуті виробничі успіхи
колгосп двічі (в 1966 і 1967 рр.) нагороджувався перехідним Червоним прапором Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС та грошовою премією, удостоєний диплома 1-го ступеня ВДНГ. Ланковим П. Г. Назарійчук і П. М. Селезінці присвоєно почесне звання знатного кукурудзовода Української РСР, бригадирові Я. М. Микуляку - заслуженого механізатора сільського господарства Української РСР.
У селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека. Видається колгоспна багатотиражна газета «Шлях перемоги». За роки Радянської влади споруджено понад 140 будинків.
В писемних джерелах село вперше згадується 1764 року.
Мешканці села брали участь у Заболотівській першотравневій демонстрації 1924 року.
19 січня 1928 року в Матеївцях створено відділення профспілки сільськогосподарських робітників.
В селі Перериві народився український радянський письменник П. С. Козланюк (1904- 1966). Тут відкрито літературно-меморіальний музей письменника.

Дивиться також інші населені пункти району:

Сучасна карта - Матеївці