Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нижнє

НИЖНЄ (до 1946 року - Долішній Княждвір) - село, центр сільської Ради. Лежить на Пруті, за 11 км від районного центру, за 1 км від залізничної станції Товмачик. Через село проходить шосе. Населення - 1461 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Верхнє та Кийданці.
В Нижньому розташовано центральну садибу колгоспу ім. Чапаєва. Господарство рільничо-тваринницького напряму. За колгоспом закріплено 1930 га землі.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека. За роки Радянської влади в Нижньому зведено близько 400 будинків. У 1967 році відкрито пам'ятник В. І. Чапаєву.
Село згадується в літопису XII ст. Засноване князем Романом Мстиславичем.
Мешканці Долішнього Княждвора разом із селянами навколишніх сіл у 1648 році напали на замок магнатів Шумлянських ще до приходу війська Б. Хмельницького й зруйнували його вщент.
Під час Карпатського рейду партизанського з'єднання С. А. Ковпака в селі був створений підпільний партизанський госпіталь. Активно підтримували ковпаківців Ю. І. Василинчук, Г. І. Бойчук, М. Д. Ополіцька та інші.
У Нижньому знайдено крем'яні знаряддя праці та поховання доби неоліту.

Дивиться також інші населені пункти району:

Сучасна карта - Нижнє