Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кінашів

КІНАШІВ - село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км від районного центру та за 8 км від залізничної станції Широка. Через село проходить автошлях, що з'єднує Кінашів з Галичем. Населення - 1576 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Жалибори і Курів.
У селі є колгосп ім. XXI з'їзду КПРС. Виробничий напрям його - свинарство. Має 1912 га орної землі. За високі виробничі показники десять колгоспників удостоєно урядових нагород. Колгоспницю М. Т. Гой нагороджено орденом Леніна.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, сільмаг, поштове відділення, дитячі ясла. За післявоєнні роки близько 25 проц. жителів села здобули середню й вищу освіту.
Колгоспники спорудили понад 300 житлових будинків.
Першу письмову згадку про село датовано 1440 роком. У 1928 році тут діяв місцевий комітет «Сельробу», який об'єднував 50 членів.
Під час окупації у Кінашеві з 1941 року діяла підпільна група, яку очолював комуніст П. М. Сірко. До неї входили С. М. Ліуш, О. С. Онисько, Т. О. Бандура та ін. Підпільною комсомольською організацією керував О. Ф. Недобиток. Усі члени її загинули в боротьбі проти фашистів. У центрі села споруджено обеліск жителям, що полягли в боротьбі проти фашистів.
На території села Жалибори знайдено бронзову прикрасу XI століття.

Сучасна карта - Кінашів