Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Раковець

РАКОВЕЦЬ - село, центр сільської Ради, знаходиться вздовж лівого берега БистриціСолотвинської. Віддалений від районного центру на 20 км. До залізничної станції Надвірна -
20 км. Населення - 1608 чоловік. Сільраді підпорядковане село Кривець.
Колгосп «Верховина», центральна садиба якого міститься в селі, спеціалізується на відгодівлі худоби. Господарство має 3318 га земельних угідь, 2 млини, пилораму, цегельний завод, льонопереробний пункт. На колгоспних ланах вирощується льон-довгунець, озимі культури, картопля, кормові буряки, кукурудза.
В селі є восьмирічна школа, дитячий садок, клуб,V бібліотека; медпункт, два магазини. За післявоєнний період споруджено 468 житлових будинків.
Перша згадка про село належить до 1783- 1785 рр. У лютому 1915 року та серпні 1916 тут відбувалися бої між російськими та австроугорськими військами. Село було повністю знищено. Через Раковець проходили частини партизанського з'єднання С. А. Ковпака.
Партійну організацію в селі засновано 1956 року, комсомольську - 1940.
У Раковці споруджено обеліск воїнам, що вагинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Сучасна карта - Раковець