Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Манява

МАНЯВА - село, центр сільської Ради, розташоване за 24 км від районного центру, за 25 км від залізничної станції Надвірна. Населення - 3201 чоловік. Сільраді підпорядковане село Бойки.
Більшість жителів села - лісоруби й нафтовики. В селі працюють восьмирічна і початкова школи, клуб, шкільна і сільська бібліотеки, а також медпункт, магазин, відділення зв'язку, ощадна каса. При клубі є ленінська кімната і кімната урочистих подій. За Радянської влади в селі споруджено 400 житлових будинків.
Житель села Р. Ф. Гоцуляк затрудові досягнення у нафтовій промисловості нагороджений орденом Леніна.
На околиці села збереглися рештки скиту Манявського: мури з бійницями та руїни монастиря.
Жителька села Н. В. Васютин була депутатом Народних Зборів у 1939 році. Тоді ж створили комсомольську організацію.
В 1943 році через село пролягав шлях ковпаківців. Житель Маняви М. П. Струтинський був у партизанів провідником. Село стало місцем жорстоких боїв народних месників з фашистами. Біля нього загинула партизанка із загону С. А. Ковпака М. Євенко.
Фашистські окупанти насильно вивезли до Німеччини 147 жителів села.
В Маняві споруджено пам'ятник М. Євенко, обеліск на честь воїнів, що полягли під час визволення Маняви від фашистських окупантів.

Сучасна карта - Манява