Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чортовець

ЧОРТОВЕЦЬ - село, центр сільської Ради. Розташований за 18 км від районного центру, за 6 км від залізничної станції Острівець. Через село проходить шосе. Населення - 4553 чоловіка.
У Чортівці розміщені центральні садиби Колгоспів «Росія» та ім. П. Д. Назаренка. Артіль «Росія» спеціалізується на виробництві овочів, вона має близько 2700 га землі. Колгосп ім. П. Д. Назаренка має 1100 га землі. Господарство рільничо-тваринницького напряму.
В селі є початкова та середня школи, клуб, якому присвоєно звання клубу відмінної роботи, 2 бібліотеки; медичний пункт. Закладено парк і 2 сквери.
Перша писемна згадка про село є в документі 1479 року. Восени 1648 року мешканці Чортівця приєдналися до повстанського загону С. Височана.
В бою за визволення села від фашистів загинув Герой Радянського Союзу П. Д. Назаренко. В селі встановлено пам'ятник воїнам, які полягли під час Великої Вітчизняної війни.
Вихідцями із Чортівця є українська радянська художниця О. І. Плешкан та І. Д. Головацький - доктор біологічних наук, професор. У 1900 році в селі жив український письменник В. С. Стефаник. Багато років у селі працював український поет І. Д. Плешкан (1866- 1902).

Сучасна карта - Чортовець