Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Брустурів

БРУСТУРІВ - село, центр сільської Ради, розміщене за 27 км від районного центру і 45 км від залізничної станції Коломия. Населення - 1451 чоловік. Це одне з наймальовничіших сіл Гуцульщини, де щорічно буває багато туристів з усіх кінців країни.
На території села розташована центральна садиба радгоспу «Брустурівський». Господарство спеціалізується на вівчарстві і художніх промислах. Радгосп має 2043 га сільськогосподарських угідь, 4 тис. овець.
Село здавна славиться художніми виробами з металу і дерева, вишивками, тканинами, писанками, прикрасами з бісеру. У філіалі Косівського об'єднання художніх виробів «Гуцульщина» працює 80 різьбярів, серед них член Спілки художників УРСР М. І. Грепиняк.
У Брустурові є середня школа, клуб, бібліотека, лікарня, аптека, відділення зв'язку, магазин. Ансамбль народних інструментів Брустурова славиться на всю країну, він гастролював у Києві, Москві. Споруджено 310 житлових будинків.
Село засновано в 1671 році. Першими його мешканцями були переселенці з Угорщини.
Жителі Брустурова брали участь в опршпківському русі в другій половині XVII - першій половині XIX століття.
Під час Карпатського рейду партизанського з'єднання С. А. Ковпака мешканці села Ф. К Мочерняк, В. Т. Габорак, А. П. Петрів та інші подавали допомогу народним месникам. У Брустурові встановлено обеліск воїнам, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

Сучасна карта - Брустурів