Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лучинці

ЛУЧИНЦІ - село, центр сільської Ради, лежить на лдвому березі річки Гнилої Липи, за 8 км від районного центру Рогатина. Населення -1471 чоловік. Сільській Раді підпорядковане село Обельпиця.
В селі центральна садиба колгоспу «Росія». Артіль спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби, птиці та вирощуванні ранніх овочів. Має землі 2073 га. В колгоспі створено культурні пасовища з системою штучного дощування, осушено 360 га землі.
В селі 10 передовиків колгоспу нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу. Тракторист П. М. Гарбуз був делегатом III Всесоюзного з'їзду колгоспників.
Працюють восьмирічна школа, клуб, бібліотека, медпункт, сільмаг, ощадкаса. Зведено понад 360 житлових будинків, нове приміщення школи.
Перша письмова згадка про село належить до 1475 року. Жителі Лучинців брали участь в аграрному страйку 1906 року.
У серпні 1920 року частини 8-ї дивізії Червоного козацтва та 41-ї стрілецької дивізії Червоної Армії визволили село від білополяків.
Воїнам Радянської Армії та односельчанам, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни, споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Лучинці