Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Долина

ДОЛИНА - село, центр сільської Ради, лежить на правому березі Дністра, за 20 км від райцентру та 74 км від залізничної станції ІваноФранківськ. Населення - 1112 чоловік.
У колгоспі «Комсомолець» - 2271 га земельних угідь. Господарство зерно-тваринницького напряму.
В селі - восьмирічна школа, бібліотека, клуб; медпункт; 2 магазини, відділення зв'язку, ощадкаса.
В урочищі Кремінна виявлена стоянка доби пізнього палеоліту. Знайдено кам'яну сокиру доби міді та римську монету II ст. н. е. Перша згадка про село належить до 1489 року. В 1649 році жителі села разом з селянами навколишніх сіл брали участь у нападі на замок шляхтича Селецького в Палагичах.
Вихідцем з села є видатний скульптор М. Ф. Брішський (1883-1957), який у роки першої світової війни особисто познайомився з В. І. Леніним. Йому належать перші на західноукраїнських землях скульптурні портрети вождя. Всі твори й особисті речі скульптор заповів своєму рідному селу. Вонп зберігаються в сільському музеї його імені.

Сучасна карта - Долина