Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Монастирчани

МОНАСТИРЧАНИ - село, центр сільської Ради, знаходиться за 21 км від районного центру, за 16 км від найближчої залізничної станції Надвірна, за 3 км від автомагістралі СолотвинІвано-Франківськ. Населення - 1498 чоловік.
У Монастирчанах розташовано бригаду колгоспу ім. Щорса, центральна садиба якого в Жураках. Напрям господарства - рослинництво й тваринництво. Бригада має 328 га орної землі.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека; фельдшерсько-акушерський пункт, 2 магазини. За роки Радянської влади зведено 268 житлових будинків. У історичних документах село вперше згадується у 1785-1788 роках. В серпні 1916 року за село точилися бої між російськими та австро-угорськими військами.
Під час німецько-фашистської окупації загарбники розстріляли 37 жителів села, спалили клуб, бібліотеку, 17 селянських дворів. У селі встановлено обеліск на честь воїнів, що загинули за визволення Монастирчан від гітлерівців.

Сучасна карта - Монастирчани