Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Марківці

МАРКІВЦІ - село, центр сільської Ради. Розташовані за 16 км від Івано-Франківська. Через село проходить автомагістраль ІваноФранківськ-Коломия. В селі - залізнична станція. Населення - 1381 чоловік. Сільраді підпорядковане село Одаї.
У Марківцях - бригада колгоспу ім. Кірова. Земельних угідь - 460 га. Основний напрям - технічні культури й тваринництво. На фермах відгодовується 350 голів великої рогатої худоби. 6 млин, пилорама й кузня.
Тут працюють восьмирічна школа, бібліотека, медичний і ветеринарний пункти, відділення зв'язку. Зведено 400 житлових будинків.
Перша письмова згадка про село належить до 1461 року. В селі виявлено могильник культури карпатських курганів III-VI століть.
В 30-х роках XX ст. боротьбу селян очолювали члени КПЗУ Михайло і Йосип Дмитруки, Василь і Петро Бурики.
В період Великої Вітчизняної війни через село проходили партизанські загони ковпаківців. їх провідниками були жителі села Д. Д. Соловей, В. М. Томчук, І. В. ІДибик, М. М. Трушин, М. Ю. Микитин.
Полеглим воїнам і активістам села, що затнули в боротьбі з гітлерівцями, споруджено пам'ятник-обеліск.

Сучасна карта - Марківці