Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Олеша

ОЛЕША - село, центр сільської Ради, лежить у долині, за 4 км від Дністра, за 16 км від районного центру, до залізничної станції Івано-Франківськ - 39 км. Населення - 2847 чоловік. Сільраді підпорядковане село Соколівка.
В Олеші розмістилася центральна садиба колгоспу «Ленінська правда». Колгосп має земельних угідь - 3863,2 га. Спеціалізується на виробництві молока.
Колгоспник І. О. Шкурат - знатний механізатор сільського господарства УРСР.
В селі - середня школа, клуб, 2 бібліотеки, лікувальна амбулаторія; універмаг, павільйон побутового обслуговування. Вищу й середню освіту здобули 360 жителів села. Тракторист П. Д. Українець був делегатом III Всесоюзного з'їзду колгоспників.
Село Олеша вперше згадується у ГалицькоВолинському літопису 1205-1292 рр. Селяни Олеші разом з жителями навколишніх сіл і міст під проводом полковника Я. Поповича з Тлумача і сотника О. Чевадського з Олеші брали участь у визвольній війні 1648-1654 років.
На території села знайдено скарб бронзових знарядь праці доби пізньої бронзи.

Сучасна карта - Олеша