Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Липівка

ЛИПІВКА (до 1939 року-Ляцьке Шляхетське) - село, центр сільської Ради, розміщене за 3 км від залізничної станції, до автомагістралі Івано-Франківськ-Коломия 5 кілометрів. Населення - 2254 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Нова Липівка і Студинець.
У селі - центральна садиба колгоспу «Перше травня». Господарство має 2218 га земельних угідь. Виробничий напрям - молочне тваринництво та овочівництво.
Працюють середня школа, клуб, бібліотека, музей історії комсомолу Прикарпаття; фельдшерсько-акушерський пункт. Середню й вищу освіту здобули 411 чоловік. Споруджено 251 житловий будинок.
У письмових джерелах село згадується 1457 роком. Тут виявлено скарб мідних римських монет II-III ст. ст. н. е. Під час визвольної
війни 1648-1654 рр. селяни брали активну участь у нападах на шляхетські двори.
На відзначення скасування панщини 1848 року в центрі села жителі посадили 5 лип. На честь цієї події у 1939 році вони назвали своє село Липівкою.
В селі споруджено обеліск пам'яті загиблим воїнам.

Сучасна карта - Липівка