Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Раковець

РАКОВЕЦЬ - село, центр сільської Ради. Лежить на правому березі Дністра, за 25 км від районного центру і залізничної станції Городенка. Населення - 1153 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Семенівка.
В селі розміщено центральну садибу колгоспу ім. Чкалова. Господарство має понад 1900 га землі, виробничий напрям його рослинницько-тваринницький.
У Раківці є восьмирічна школа, бібліотека, будинок культури, якому присвоєно звання культурного закладу відмінної роботи. За роки Радянської влади в селі споруджено понад 200 будинків.
Уперше село згадується в документі 1450 року. В XVII ст. в Раківці був збудований феодальний замок. У 1676 році ним оволоділи турки.
Під час окупації гітлерівці замордували 12 селян Раківця, 54 - вигнали на каторгу до Німеччини.
У Раківці народився український письменник О. М. Левицький.
Ланкову колгоспу М. М. Ленчовську обрано депутатом Верховної Ради СРСР 7-го скликання.
На околицях Раківця виявлено 2 пізньопалеолітичні стоянки, знайдено золоті монети Олександра Македонського та поселення давньоруських часів.

Сучасна карта - Раковець