Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зелена

ЗЕЛЕНА - село, центр сільської Ради, лежить у долині Чорного Черемошу, за 26 км від районного центру і 60 км від залізничної станції Ворохта. Населення - 793 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Буркут, Топільче і Явірник.
Бригада колгоспу ім. Івана Франка - тваринницька. У селі є 2 лісопункти, 4 лісництва, восьмирічна школа, клуб, бібліотека, лікарня, здоровпункт, аптека, їдальня, 2 магазини.
Зелену засновано на початку XV століття.
У квітні 1920 року Зелена стала центром селянського повстання проти буржуазно-поміщицької Польщі. Загін патріотів, що розташувався на горі Плаїку, об'єднував близько 600 чоловік. Сміливо й мужньо діяли О. Мартщцук, В. Савчук, Д. Шкрібляк та інші.
1901 року в Буркуті перебувала на лікуванні Леся Українка, де написала кілька віршів: «Чому я не можу злинути угору», «О, як то тяжко тим шляхом ходити», «Віче» та інші, а також зібрала багато галицьких народних пісень. Її відвідували І. Франко,В.Гнатюк, Н. Кобринська.

Сучасна карта - Зелена