Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Боднарів

БОДНАРІВ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Лукві та автошляху й залізничній лінії на Івано-Франківськ і Львів. Віддаль до районного центру 16 км. Населення - 2019 чоловік.
Виробничий напрям місцевого радгоспу «Калуський» - тваринництво. За господарством закріплено 3929 га сільськогосподарських угідь. Машинний парк налічує 17 тракторів, 23 вантажні автомобілі та багато іншої техніки.
В селі є середня школа, клуб, бібліотека, медпункт, дитячі ясла, 3 торговельні підприємства.
Перша письмова згадка про Боднарів належить до 1442 року.
Напередодні приходу Червоної Армії у 1939 році біднота об'єдналась у селянський комітет, організувала загін гвардії. До комітету входили: Ю. І. Ліщинська, Ф. М. Дрогомирецький, М. Й. Дрогомирецький, С. І. Луцький, М. І. Дрогомирецький та інші.
За роки Радянської влади здобуло середню й вищу освіту понад 170 уродженців села.
В бою за визволення села від німецькофашистських загарбників загинув молодший лейтенант О. П. Коряков. Йому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу і встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Боднарів