Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вербовець

ВЕРБОВЕЦЬ - село, центр сільської Ради, розташоване за 3 км від районного центру і за 12 км від залізничної станції Вижниця. Населення - 2678 чоловік. Сільраді підпорядковані села Смодна і Старий Косів.
Виробничий напрям колгоспу ім. Леніна - тваринництво й садівництво. Господарство мав 4124 га сільськогосподарських угідь, млин, пилораму.
В селі працює районна міжколгоспна будівельна організація, вона має цегельний, черепичний, кахельний, цементно-трубний, лісопильний і столярний цехи; діє газорозподільна станція.
У Вербовці є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, дитсадок, сільмаг. Тут встановлено пам'ятник В. І. Леніну.
Перші відомості про Вербовець зустрічаються за 1650 рік.
У 1921 році мешканці Вербовця виступали проти проведення перепису населення, здійснюваного польським урядом. Вони також бойкотували вибори до сенату і сейму в 1922 році. З 1059 виборців села голосувало тільки 134 чоловіка.
В день Першого травня 1932 року члени КПЗУ Вербовця, Косова, Кобаків, Химчина та інших сіл організували демонстрацію трудящих. У селі було розповсюджено комуністичні відозви та листівки.
У селі Смодній працює санаторій «Косів».

Сучасна карта - Вербовець