Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Черніїв

ЧЕРНІЇВ - село, центр сільської Ради, розміщене вздовж річки Бистриці-Надвірнянської, за 7 км від районного центру, за 3 км від залізничної станції Хриплин. Населення - 2989 чоловік. Сільраді підпорядковане село Березівка (стара назва Хом'яківка).
Тут розкинулася центральна садиба колгоспу «Правда». Колгосп має 3178 га сільськогосподарських угідь. Виробничий напрям - молочне тваринництво й овочівництво. З допоміж
них галузей є млин і пилорама. В колгоспі працює передова доярка, депутат Верховної Ради УРСР О. Ю. Бедрус.
Є восьмирічна школа, бібліотека, клуб; лікарня, амбулаторія, зубопротезний кабінет та ветеринарна дільниця, яка обслуговує всі навколишні села. Діють підприємства побутового обслуговування. Споруджено 358 нових будинків. Вищу та середню освіту здобули близько 200 вихідців села.
Перша літописна згадка про Черніїв належить до 1404 року. В курганному похованні поблизу Чернієва знайдено скарб римських, візантійських і арабських монет І - II ст. ст. нашої ери.
У лютому 1897 року черніївці рішуче виступили проти махінацій під час виборів до австрійського рейхсрату. Хоч селяни одностайно голосували за свій список, але обраними виявились поміщики й багатії. Після протесту виборців урядовий комісар змушений був залишити село. Наступного дня прибули жандарми, заарештували й закували в кайдани 9 селян. На виручку односельчан зібралася вся громада. Жандарми вдалися до зброї, вбили селянина П. Стасюка і 5 чоловік поранили.
1900 року в селі відбулося віче, в якому брали участь понад 1000 чоловік. Головою віча було обрано організатора радикального руху М. Павлика.
В 20-30-х роках XX ст. боротьбою за соціальне й національне визволення керував осередок КПЗУ, до складу якого входили Ф. В. Шамрай, Д. М. Штундер, М. П. Гриньків, Г. М. Хомицька та інші.
В 1923 році селяни бойкотували набір до польського війська.
В переддень Першого травня 1931 року на території Чернієва були розкидані комуністичні відозви.
В Чернієві народився польський письменник вірменського походження К. Абгарович (1856-1909), автор досліджень про Юрія Федьковича.

Сучасна карта - Черніїв