Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Росільна

РОСІЛЬНА - село, центр сільської Ради, лежить на берегах річки Саджавки, за 15 км від районного центру, за 30 км від залізничної станції Івано-Франківськ. Через село проходить автомагістраль Івано-Франківськ - Перегінське. Населення - 3245 чоловік.
На території Росільної розташоване допоміжне господарство Солотвинського лісокомбінату та Росільнянське лісництво (4100 га лісу). В селі є пилорама обласного побутового комбінату. Тут виявлено родовище газу та калійної солі.
На честь 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції споруджено будинок культури. Працює народний університет здоров'я, кімната урочистих подій, є середня школа, бібліотека.
До послуг трудящих 5 магазинів, ощадна каса, амбулаторія, ветеринарний пункт. Через село прокладено асфальтований шлях.
За роки Радянської влади вищу й середню освіту здобули понад 400 жителів. Зведено 276 житлових будинків.
Перша письмова згадка про село є в джерелах за 1785-1788 рр. В лютому 1915 року на території села відбувалися бої між російськими та австро-угорськими військами.
Тяжке становище трудящих села до возз'єднання спричинялося до великої еміграції; з села виїхало понад 70 чоловік.
19 липня 1943 року ковпаківці розбили в Росільній есесівський полк. У боях відзначилися бійці батальйонів, якими командували Герой Радянського Союзу Д. І. Бакрадзе і Ф. Д. Матющенко.
Депутатом Народних Зборів Західної України від селян Росільної було обрано І. В. Вітюка (нині проживає в селі Космачі).
1967 року в селі споруджено обеліск Слави на честь жителів, що загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Сучасна карта - Росільна