Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Калинівка

КАЛИНІВКА (до 1962 року - Жовчів)- село, центр сільської Ради. Розташована за 13 км від районного центру і за 2 км від залізничної станції Пуків. Населення - 1661 чоловік. Сільській Раді підпорядковане село Уїзд.
На території села центральна садиба колгоспу ім. Б. Хмельницького.
Господарство має 2065 га земельних угідь, спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. У 1966 році колгосп був учасником ВДНГ СРСР і відзначений дішломом другого ступеня. Вісім колгоспників нагороджено орденами й медалями СРСР. Голова колгоспу В. Й. Цап удостоєний орденів Леніна й Трудового Червоного Прапора. Він делегат III Всесоюзного з'їзду колгоспників. З допоміжних підприємств працюють: млин, пилорама, хлібопекарня, цегельний завод.
У селі є середня школа, 2 клуби, 2 бібліотеки, лікарня, поліклініка, аптека, автоматична телефонна станція, філія зв'язку, ощадна каса, З магазини. Село газифіковане. За післявоєнний період воно перебудоване, тут споруджено близько 350 житлових будинків, лазню, побуткомбінат.
Перша письмова згадка про село належить до 1466 року.
У вересні 1920 року село визволили бійці 8-ї дивізії Червоного козацтва. У 20-х роках XX ст. тут діяв осередок КПЗУ (секретар Ф. М. Макогін).
До 50-річчя Радянської влади у селі відкрито пам'ятник В. І. Леніну, а при школі - ленінську кімнату-музей.

Сучасна карта - Жовчів (кол. назва Калинівка)