Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чернелиця

ЧЕРНЕЛИЦЯ - селище міського типу, центр селищної Ради. Лежить на правому березі Дністра, за 22 км від районного центру. Населення - 2297 чоловік.
В селищі розміщено цех сирзаводу та центральну садибу колгоспу ім. Чапаєва. Господарство рільничо-тваринницьке. Комбайнерові В. С. Кловатому та бригадирові тракторної бригади С. П. Максимову присвоєно звапня заслуженого механізатора сільського господарства Української РСР.
У Черне лиці є середня школа, будинок культури, якому присвоєно звання культурного закладу відмінної роботи, 2 бібліотеки; профільний піонерський табір; лікарня, поліклініка. Колгосп видає багатотиражну газету «Шляхом Жовтня».
В писемних джерелах Чернелиця згадується 1459 року. В XVII ст. власник села князь Чарторийський збудував тут замок, рештки якого збереглися й досі. У 1672 та 1676 роках Чернелиця зазнала наскоків татар та турків.
У 1936 році під час виборів до польського сейму в селищі сталася сутичка селян з жандармами.

Сучасна карта - Чернелиця