Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Старі Богородчани

СТАРІ БОГОРОДЧАНИ - село, центр сільської Ради, знаходиться за 3 км від районного центру і за 21 км від станції Івано-Франківськ.
Через село протікають річки Еистриця-Солотвинська і її притока Саджавка. Населення - 3255 чоловік. Сільраді підпорядковане село Скобичівка. Тут розміщується колгосп «Радянська Україна». Напрям господарства -
рільництво й тваринництво. Колгосп вирощує пшеницю, жито, кукурудзу, картоплю, буряк, льон-довгунець, овочі. Земельних угідь - 1775 га. За роки Радянської влади на 604 га проведено меліоративні роботи. На території села знаходиться державний млин, пилорама районного побутового комбінату, цех Богородчанської швейно-галантерейної фабрики.
Діти колгоспників навчаються у восьмирічній і початковій школах. У селі є дві бібліотеки. На честь 50-річчя Радянської влади в Старих Богородчанах споруджено будинок культури, де працює ансамбль пісні і танцю «Колос».
При восьмирічній школі створено ленінську кімнату. Діє кабінет політичної освіти на громадських засадах. В селі є фельдшерсько-акушерський пункт з пологовим будинком, колгоспний дитячий садок, ветеринарна лікарня, 4 магазини, їдальня, відділення зв'язку, ощадна каса.
За післявоєнний час споруджено 360 житлових будинків.
Перша письмова згадка про Старі Богородчани належить до 1441 року. 1924 року в селі діяв осередок КПЗУ. В липні 1929 року страйкували сільськогосподарські робітники в маєтках епіскопа Хомишина.
У вересні 1939 року тут було створено тимчасовий комітет, головою якого обрано бідняка, колишнього члена КПЗУ В. П. Коштробія. В селі встановлено обеліск на честь воїнів,
що загинули під час Великої Вітчизняної війни, а також пам'ятник-погруддя В. І. Леніну.

Сучасна карта - Старі Богородчани