Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Соколівка

СОКОЛІВКА - село, центр сільської Ради, розміщене на берегах річки Рибниці, за 7 км від районного центру, 34 км від залізничної станції Заболотів. Населення - 2099 чоловік.
В селі - допоміжне господарство Коломийського лісокомбінату, яке спеціалізується на вівчарстві. 312 родин Соколівки мешкають у нових добротних будинках.
В селі є восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека, лікарня, аптека, 3 магазини, відділення зв'язку, ощадна каса.
Музей Т. Г. Шевченка, що працює при школі, тримає тісний зв'язок з Спятпнськпм літературномеморіальнпм музеєм Марка Черемшини, а також з відомим болгарським літературознавцем Петком Атанасовим, який у 1964 році відвідав Соколівку і подарував свої видані роботи про великого Кобзаря.
На території Соколівки проводяться розвідувальні роботи. Тут виявлено мінеральні води н нафту.
Перші згадки про Соколівку належать до другої половини XIV ст. У другій половині XVIII ст. на околицях села активно діяли опришки загону Івана Бойчука, в якому були й селяни Соколівки Д. Ю. Юрійчук, Я. Самокіщук та інші.
Влітку 1943 року через Соколівку проходили загони з'єднання С. А. Ковпака. П. І. Стефурак провів групу партизанів до села Річки.

Сучасна карта - Соколівка