Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Заріччя

ЗАРІЧЧЯ - село, центр сільської Ради. Віддаль від районного центру - 14 км, від залізничної станції Ділятин - 5 км. Через село проходить автомагістраль Івано-ФранківськЯблунів. Село розкинулось на 4 км вздовж правого берега Пруту. Населення - 3731 чоловік. Заріччя має присілок Ровенька.
Зарічанський колгосп ім. Руднєва 1959 року реорганізовано у відділок радгоспу «Надвірнянський». 1967 року на базі Зарічанського відділку створено радгосп «Ділятинський». Він має 4419 га земельних угідь, млин, пилораму. Виробничий напрям радгоспу - м'ясо-молочний. На площі 117 га вирощують льон.
Діти Заріччя навчаються у восьмирічній школі. У селі є поштове відділення, медпункт, 2 магазини, кравецька і шевська майстерні. До послуг трудівників 2 бібліотеки. На околиці села в урочищі Ділок на честь 50-річчя Радянської влади та 20-річчя Карпатського рейду С. А. Ковпака заклали парк партизанської Слави.
За післявоєнні роки жителі села побудували понад 700 житлових будинків. Центральна вулиця ім. Леніна заасфальтована.
Уперше згадується село в історичних джерелах другої половини XVIII століття.
В серпні 1943 року партизанське з'єднання С. А. Ковпака, розгромивши есесівський загін у Ділятині, проходило через Заріччя в напрямі села Білих Ославів. На квартирі жительки села А. М. Ковальчук містився штаб з'єднання. За селом в урочищі Ділок розгорівся запеклий бій, у якому загинув комісар з'єднання генералмайор С. В. Руднєв. Жителі села Д. В. Вацик, М. Й. Костіцький, М, С. Гуменюк, І. Ю. Бойченюк були провідниками у партизанів. Сміливі зарічанці в лютому 1944 року вбили гітлерівського запроданця - колишнього куркуля, старосту села Заріччя. За зрадника фашисти розстріляли 27 жителів села.
В будинку сільської школи містився госпіталь, тут після важкого поранення 31 серпня 1944 року помер Герой Радянського Союзу лейтенант В. М. Горшков.
На території Заріччя виявлено поховання доби бронзи.

Сучасна карта - Заріччя