Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Красноставці

КРАСНОСТАВЦІ - село, центр сільської Ради. Через село протікає річка Белелуйка. Село знаходиться за 12 км від районного центру. До залізничної станції Снятин - 18 км. Населення - 1209 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Белелуя та Задубрівці.
Виробничий напрям колгоспу «Україна» - рільництво й тваринництво. За ним закріплено понад 4 тис. га сільськогосподарських угідь.
Господарство має 3 млини, пилораму, 2 олійниці, 2 майстерні для ремонту техніки. Керівника городньої бригади Д. В. Савчука удостоєно ордена Леніна.
В селі працюють восьмирічна школа, клуб, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, 2 магазини.
Перша згадка про Красноставці належить до XVI століття.
Під час походів Б. Хмельницького селяни Красноставців брали участь у нападі на замок у Печеніжині.
В Беле луї народилася українська письменниця Н. І. Кобринська. В селі побували Ольга Кобилянська, Василь Стефаник, Іван Франко та інші шісьменники.
В селі встановлено обеліск загиблим активістам та радянським воїнам, встановлено пам'ятник Т. Г. Шевченку.
На території села Белелуї знайдено крем'яні знаряддя праці доби пізнього палеоліту, поселення трипільської культури, а також золоті римські та візантійські монети IV-V ст. ст. та поховання давньоруських часів.

Сучасна карта - Красноставці