Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ямниця

ЯМНИЦЯ - село, центр сільської Ради, лежить за 7 км від районного центру в долині річки Бистриці. Через село проходять залізниця й автомагістраль Івано-Франківськ-Львів. Є залізнична станція. Населення - 2899 чоловік.
Радгосп «50-річчя Жовтня» має 1610 га сільськогосподарських угідь. Виробничий напрям - м'ясо-молочне тваринництво й рільництво. З допоміжних галузей господарства є млин, пилорама.
Працюють середня школа, бібліотека, клуб відмінної роботи; медпункт з пологовим будинком, аптечний пункт, відділення зв'язку, чайна, ощадкаса. Споруджено 367 будинків. Вищу та середню освіту здобули 156 чоловік. Два вихідці з села стали кандидатами фізико-математичних і медичних наук.
Село вперше згадується 1444 року.
Ямничани понад 200 разів скаржились на панів в округу, 12 разів - у губернаторство. Двічі ходив зі скаргою аж у Відень посланець селян І. Смицнюк. А коли він був посланцем втретє, його схопили й закатували панські посіпаки. 73-річного селянського борця прив'язали до воза й волочили по землі. Ця трагічна подія сталася в Ямниці 3 квітня 1843 року. Але селяни не припиняли боротьби за свої права. 18 квітня 1845 року урядова комісія змушена була після тривалого розслідування підтвердити всі пункти скарги селян на панів. В умовах революційного піднесення 1906 року селяни за свої кошти спорудили пам'ятник І. Смицнюку.
З 1930 року в Ямниці діяли осередки КПЗУ і «Сельроб».
На честь воїнів, загиблих у Великій Вітчизняній війні, у селі споруджено пам'ятникобеліск.

Сучасна карта - Ямниця