Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лісна Слобідка

ЛІСНА СЛОБІДКА - село, центр сільської Ради. Розташована за 15 км від районного центру, за 9 км від залізничної станції Коршів. Через село проходить шосе. Населення - 1947 чоловік. Сільраді підпорядковане село Мала Кам'янка.
Місцевий колгосп «Ленінська зірка» мав 3312 га землі. Виробничий напрям рільничотваринницький. Пташницю колгоспу Д. Д. Сікору нагороджено орденом Леніна.
У Лісній Слобідці є початкова і восьмирічна школи, клуб, бібліотека. Споруджено пам'ятник радянським воїнам, що полягли за визволення села.
В писемних джерелах село вперше згадується 1784 року, тоді в ньому було лише 37 мешканців.
В селі діяв осередок КПЗУ, 1924 року тут налічувалося 40 комуністів. У 1928 році в Лісній Слобідці відбувся мітинг сільськогосподарських робітників, на якому було вирішено створити відділення профспілки.
В селі Малій Кам'янці народився Ю. С. Мельничук - український радянський письменник і громадський діяч. Уродженець Малої Кам'янки
О. Я. Скрибайло в 1925 році страчений білополяками за активну комуністичну діяльність.
На території Лісної Слобідки знайдено крем'яні знаряддя праці доби неоліту, а також бронзові знаряддя праці та зброю доби пізньої бронзи.

Дивиться також інші населені пункти району:

Сучасна карта - Лісна Слобідка