Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Середній Майдан

СЕРЕДНІЙ МАЙДАН - село, центр сільської Ради, знаходиться за 24 км від Надвірної та за 12 км від залізничної станції Ланчин. Населення - 1085 чоловік. До складу сільради входять села Вишнівці та Глинки.
У селі центральна садиба колгоспу ім. Щорса. Господарство має 2010 га землі. Виробничий напрям - тваринництво, вирощування льону-довгунця. Колгосп з 1965 року спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. З допоміжних підприємств працюють млин і пилорама. Колгоспницям Г. В. Блонській і М. М. Круль присвоєно звання почесного колгоспника.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, будинок культури; фельдшерсько-акушерський пункт, 3 крамниці, ощадна каса, відділення зв'язку.
Село відоме з другої половини XVIII ст. Вся територія сучасного Середнього Майдана була колись вкрита непрохідними лісами, де ховалися кріпаки-втікачі. Вони тут виявили галявини-майдани. Від цього й пішла назва поселень: Майдан Горішній, Майдан Долішній, Майдан Середній, Майданик.
У 30-х роках в селі було створено осередок КПЗУ, а 1939 року - комсомольську організацію.

Сучасна карта - Середній Майдан