Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лолин

ЛОЛИН - село, центр сільської Ради, знаходиться за 19 км від районного центру та залізничної станції Долина. Через село протікає потічок Лолинець, на віддалі 4 км від села проходить автомагістраль Долина-Вишків. Населення - 1040 чоловік. Сільраді підпорядковані села Максимівка, Підліски.
Мешканці села працюють в лісовому господарстві Вигодського лісокомбінату.
Село має восьмирічну школу, клуб, бібліотеку; медпункт; 2 магазини.
Перша згадка про Лолин є в документах першої половини XVII ст. Його населення брало участь у селянському повстанні за часів Б. Хмельницького.
Тут народилася подруга І. Франка Ольга Рошкевич (1858-1935), вона переклала повість Еміля Золя «Довбня», зібрала фольклорні матеріали про весільні обряди, які видав І. Франко у 1886 році. Поет присвятив їй кілька віршів. У Л о лині також народилася й провела молоді роки українська письменниця Михайлина Рошкевич (1860-1946).
Протягом 1874-1879 років у селі часто перебував І. Я. Франко, де написав оповідання «Вугляр», «Лесишина челядь», «Два приятелі», окремі розділи повісті «Петрії і Довбущуки», вірш «Галаган». На основі місцевого варіанту «Пісні про шандаря» створив згодом драму «Украдене щастя».
У 1956 році в селі встановлено пам'ятник великому Каменяреві, а при
школі створено літературно-меморіальну музейну кімнату.
В «Полині бував М. Павлик, який разом з І. Франком вивчав життя місцевих селян.
Жителям села, що полягли в боротьбі з гітлерівцями, споруджено пам'ятник-обеліск.

Сучасна карта - Лолин