Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Грушка

ГРУШКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 7 км від районного центру та за 35 км від залізничної станції Івано-Франківськ. Поблизу села проходить автомобілььний шлях. Населення - 2191 чоловік. Сільраді підпорядковані села Мельники та Озеряни.
В селі розміщується центральна садиба колгоспу ім. Свердлова. Артіль має 2314,5 га земельних угідь. Напрям господарства - зернотваринницький.
Працюють середня школа, клуб, бібліотека; 2 медпункти, відділення зв'язку. Споруджено 475 житлових будинків.
Виходець з села І. М. Тимчук у роки Великої
Вітчизняної війни командував партизанською бригадою на окупованій території братньої Білорусії, удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
На околицях села Грушки знайдено скарб ливарних виробів доби пізньої бронзи, що складався з 142 предметів. Перша письмова згадка про село належить до 1485 року.
Під час визвольної війни українського народу 1648-1654 рр. у загонах С. Височана перебувало понад 50 селян з Грушки й Озерян. Восени 1648 року жителі села напали й розгромили маєток шляхтича в Живачеві, а в 1649 році - Палагицький замок.
У 30-х роках XX ст. в Озерянах діяв осередок КПЗУ, який поширював свій вплив і на село Грушку. В селі були організації КСМЗУ та «Сельроб».
В Озерянах споруджено пам'ятник Карлу Марксу.

Сучасна карта - Грушка