Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кукільники

КУКІЛЬНИКИ - село, центр сільської Ради, розкинулось в долині річки Нараївки, за 16 км від Галича та за 12 км від залізничної станції Задніпрянське. Шосейною дорогою село з'єднане з Більшівцями та Галичем. Населення - 514 чоловік. Сільраді підпорядковані села Загір'я-Кукільницьке, Нараївка і Слобода-Кукільницька.
Виробничий напрям колгоспу «Ленінський заповіт» - рільництво і тваринництво. Артіль має 2062 га землі. За високі виробничі досягнення групу передовиків нагороджено орденами й медалями СРСР, серед них К. Й. Колковського - орденом Леніна.
В селі є восьмирічна школа, медпункт, пологовий будинок, клуб, бібліотека, 2 магазини, ощадна каса.
За післявоєнні роки третина жителів здобула вищу та середню освіту. За цей же час всі села сільради майже повністю перебудовано, в них зведено близько 420 житлових будинків.
Перша письмова згадка про село належить до 1421 року.
У створенні Комуністичної партії Східної Галичини брали участь жителі Кукільників К. М. Саврич (Максимович) та О. М. Кубрак.
На території села споруджено пам'ятник В. І. Леніну та обеліск на честь полеглих борців за Радянську владу.

Сучасна карта - Кукільники